Вечерна богослужба на Успение на Пресвета Богородица

На 27.08.2017 година, во предвечерието на Успението на Пресвета Богородица, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г. д-р Јосиф, служеше вечерна богослужба во манастирот на свети Јоаким Осоговски во Крива Паланка.

Дванаесетта недела по Педесетница

На 27.08.2017 година, во Дванаесеттата недела по Педесетница, во предпразненството на празникот на Успението на Пресвета Богородица, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г. д-р Јосиф служеше Света Златоустова Литургија во...

Вечерна со Литија и Духовна Академија во Радовиш на Патронот и Заштитникот на Градот Св. мч. Спасо Радовишки

Детали Родителска категорија: Вести Објавено: 21 Август 2017 Посети: 1036 Вечерна со Литија и Духовна Академија во Радовиш на Патронот и Заштитникот на Градот Св. мч. Спасо Рад...