Децата во посета кај Митрополитот Брегалнички г. Иларион по повод Рождеството Христово – Божик

Детали Родителска категорија: Вести Објавено: 11 Јануари 2018 Посети: 439 Децата во посета кај Митрополитот Брегалнички г. Иларион по повод Рождеството Христово – Божик По пово...

Свети архиѓакон и првомаченик Стефан

"Свети архиѓакон и првомаченик Стефан"На 9 jануари 2018 година, кога Црквата го слави светиот архиѓакон и првомаченик Стефан, во соборниот храм на Свети Јован Крстител во Кратово, митрополитот Кумановско-осоговски г. д-р Јосиф служеше света...