Дванаесетта недела по Педесетница

На 27.08.2017 година, во Дванаесеттата недела по Педесетница, во предпразненството на празникот на Успението на Пресвета Богородица, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г. д-р Јосиф служеше Света Златоустова Литургија во...

Вечерна со Литија и Духовна Академија во Радовиш на Патронот и Заштитникот на Градот Св. мч. Спасо Радовишки

Детали Родителска категорија: Вести Објавено: 21 Август 2017 Посети: 1036 Вечерна со Литија и Духовна Академија во Радовиш на Патронот и Заштитникот на Градот Св. мч. Спасо Рад...

Преображение во Штип

Детали Родителска категорија: Вести Објавено: 19 Август 2017 Посети: 576 Преображение во Штип На 19. 08. 2017 година, кога Светата Православна Црква го празнува Преображението...