ОГЛЕДАЛО

NEWSPAPER / MAGAZINE / RSS AGREGATOR

Вечерна богослужба во Кратово

На 06 јули 2018 година, во навечерието на празникот на раѓањето на светиот пророк и претеча Јован Крстител – Иванден, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г. д-р Јосиф служеше Вечерна богослужба во храмот на свети Јован Кр...

Петта недела по Педесетница

На 01.07.2018 година, во Петтата недела по Педесeтница, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г. д-р Јосиф служеше Света Златоустова Литургија во манастирот на свети Јоаким Осоговски во Крива Паланка. На Светата Литургија,...

Четврта недела по Педесетница

На 24.06.2018 година, во Четвртата недела по Педесетница, кога Црквата го прославува споменот на светите апостоли Вартоломеј и Варнава, во манастирот на Св. Гаврил Лесновски во с. Лесново, Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Кумановско-осого...

Трета недела по Педесетница

"Трета недела по Педесетница"На 17.06.2018 година, во Третата недела по Педестница, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г. д-р Јосиф служеше Света Златоустова Литургија во манастирот на свети Јоаким Осоговски во...

Божествена Литургија во Втората недела по Педесетница во Старо Нагоричане

"Божествена Литургија во Втората недела по Педесетница во Старо Нагоричане"На 10.06.2018 година, на празникот на преп. Никита Халкидонски во Втората недела по Педесетница, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г. д...

Take Me Top
Copyright © 2017 Ogledalo   |   All Rights Reserved   |   Designed By Zoran shefot Bogoevski