"Дваесет и трета недела по Педесетница"

На 12.11.2017 година, во Дваесет и третата недела по Педесетница, кога Црквата го слави споменот на светиот апостол Клеопа, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г. д-р Јосиф, служеше Света Златоустова Литургија во храмот на света Троица во Куманово.

На Светата Литургија, јерејот Драган Алексовски беше призведен во протојереј, а верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.