Недела на Мироносиците

Недела на Мироносиците

Недела на Мироносиците

"Недела на Мироносиците"

Во третата недела по Пасха (22 април 2018 година по Хр.), во храмот на света Троица во Куманово, митрополитот Кумановско-осоговски г. д-р Јосиф служеше Света Златоустова Литургија. На Светата Литургија, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.