Недела на слепиот

Недела на слепиот

Недела на слепиот

"Недела на слепиот"

Во шестата недела по Пасха (13 мај 2018 година по Хр.), во храмот на свети Мина во Куманово, митрополитот Кумановско-осоговски г. д-р Јосиф служеше Света Златоустова Литургија. На Светата Литургија, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.