Недела на св. Марија Египетска

Недела на св. Марија Египетска

Недела на св. Марија Египетска

"Недела на св. Марија Египетска"

На 25 март 2018 година, во Петтата недела од Великиот пост, посветена на преподобна Марија Египетска, Неговото високопреосвештенство Митрополитот Кумановско-осоговски г. д-р Јосиф, служеше Света Василиева Литургија во храмот на света Троица во Куманово.

На Светата Литургија верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.