Title : Света Литургија во црквата Свети Никола во Перт (3-та Недела по Педесетница)

Света Литургија во црквата Свети Никола во Перт (3-та Недела по Педесетница)

Example User · 4 weeks ago

    0 minutes, 6 seconds


Source: https://www.mocdanz.org.au/mk_MK/%d1%81%d0%b2%d0%b5%d1%82%d0%b0-%d0%bb%d0%b8%d1%82%d1%83%d1%80%d0%b3%d0%b8%d1%98%d0%b0-%d0%b2%d0%be-%d1%86%d1%80%d0%ba%d0%b2%d0%b0%d1%82%d0%b0-%d1%81%d0%b2%d0%

Share:

Example User

All author posts

Related Posts

Image Description
1 month ago

Промовирана книгата „Несвети, а свети и други раскази“ од Епископот Тихон

Скопје, 04 октомври 2016 НУБ „Свети Климент Охридски“ "Промовирана книгата „’Несвети, а свети’ и други раскази“ од Епископот Тихон"  Денес, 4 октомври 2016 год., во просториите на НУБ „Св. Климент Охридски“ во Скопје, во свечена и срдечна духовна атмосфера се одржа промоцијата на македонското...

Image Description
6 months ago

Православна веронаука за македонските ученици во државните училишта во Нов Јужен Велс, Австралија

Македонската православна црква – Епархија за Австралија и Нов Зеланд, од неодамна стана одобрен провајдер за православна веронаука на Министерството за образование на Нов Јужен Велс, Австралија. Специјалното верско образование (СРЕ) е доброволна (факултативна) програма во државните училишта во Нов Ј...

Image Description
7 months ago

Светскиот првак Адам Ондра во посета на Бигорскиот и Рајчичкиот манастир

Деновиве нашите две свештени Обители, Бигорски и Рајчица, ги посети во светски рамки познатиот шампион во спортско качување, Адам Ондра. 25-годишниот Адам, кој е родум од Брно, неколку години е дел од Чешката спортско-качувачка репрезентација и омилен спортски лик не само во својата земја, туку и н...