Вечерна богослужба во Кратово

Вечерна богослужба во Кратово

Вечерна богослужба во Кратово

"Вечерна богослужба во Кратово"

На 21 мај 2018 година, во навечерието на празникот на пренос на моштите на св. Николај Мирликијски, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г. д-р Јосиф служеше Вечерна богослужба во храмот на свети Никола во Кратово.