ОГЛЕДАЛО

NEWSPAPER / MAGAZINE / RSS AGREGATOR


Водокрст, свети маченици Теопемпт и Теона

На 18 јануари 2019 година, во навечерието на Богојавление, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г. д-р Јосиф служеше света Василиева Литургија во храмот на свети Мина во Куманово. Верниот народ на Литургијата се причести с...


Take Me Top
Copyright © 2017 Ogledalo   |   All Rights Reserved   |   Designed By Zoran shefot Bogoevski