На 23 февруари 2019 година, во навечерието на празникот на светиот Георгиј Кратовски, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г. Јосиф, служеше Вечерна богослужба во храмот на свети Георгиј Кратовски во Кратово.

Повеќе ...