На 16.11.2019 година, кога го прославуваме споменот на преподобниот Јоаникиј Велики, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г. Јосиф служеше Вечерна богослужба во манастирот на свети Јоаким Осоговски во Крива Паланка.

Originalen post ...