На 07.11.2019 година, во навечерието на славата на свети Димитриј Солунски, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г. Јосиф, служеше Вечерна богослужба во храмот на свети Димитриј Солунски во Крива Паланка.

Originalen post ...