На 28 април 2019 година, во храмот на свети Димитриј во Крива Паланка, митрополитот Кумановско-осоговски г. Јосиф го објави светлото Воскресение Христово и служеше Света Златоустова Литургија. На Светата Литургија, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Повеќе ...